Дошкільний навчальний заклад (тип закладу: ясла-садок) №4 "Сонечко" м. П'ятихатки


remember me

 

Річний звіт про діяльність закладу

І.Аналіз роботи

дошкільного навчального закладу  за 2018 - 2019  навчальний рік та завдання на 2019-2020 навчальний рік

       Дитячий дошкільний заклад №4 «Сонечко» м. П’ятихатки розташований по вул. Садова,105. Це типова двоповерхова будівля на 4 групи,(вивільнене приміщення використовується як спортивно - музична зала). Дитячий дошкільний заклад обігрівається від автономної котельні, наявна проточна і гаряча вода, централізована каналізація.

         В дошкільному навчальному закладі працює 3 дошкільних групи: перша молодша група, різновікова середня і старша. Відвідує дитячий заклад 80 дітей. Дитячий заклад повністю укомплектований педагогічними кадрами: 6 вихователів  мають середню спеціальну освіту, з них 3 мають звання вихователь-методист, музичний керівник, який має вищу освіту. При проходженні педагогічної атестації встановлено:  з середньою спеціальною освітою - 6 педагогів (молодший спеціаліст). Вищу категорію має – музичний керівник. Працює медична сестра старша, яка слідкує за здоров’ям дітей. У своїй роботі медичний працівник керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки.  Дошкільний заклад повністю укомплектований технічним персоналом.

         ДНЗ у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту» «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами Кабінету Міністерств України, наказами Міністерства освіти і науки України. Планування навчально-виховного процесу  здійснюється за програмами «Впевнений старт»(нова редакція), «Українське дошкілля», «Радість творчості».

      Групи комплектуються відповідно до Закону України  «Про дошкільну освіту». Мова навчання і виховання – українська, визначена відповідно Конституції України і Закону України  «Про мови».

         Згідно положення про планування освітнього процесу (Інструктивно-методичний лист МОН України №1/9-434 від 01.10.2002 року) здійснюється планування роботи ДНЗ, вихователів, психолога та музичного керівника. Зміст навчально-виховного процесу визначено Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське довкілля», що рекомендовано МОН України. Відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад навчальний рік починається та завершується у встановлені терміни. Два перших тижня відводиться для комплексної діагностики дітей, що є основою для організації особистісно-орієнтованого освітнього процесу. Одночасно вивчається особливості родини та сімейного виховання.

         Інструктивно-методичні рекомендації МОІНУ № 446 від 20.04.2015р. щодо організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ виконуються. В ДНЗ планується і проводиться 2 заняття у групах раннього віку з фізкультури згідно програмних вимог (розклад занять) і 3 фізкультурних заняття починаючи з другої молодшої групи. Паспорти здоров’я дітей в наявності в 2-х дошкільних групах від 3 до 6 років; проводиться санітарно-просвітницька робота  з пропаганди медичних знань серед батьків.

         Творча група та рада дошкільного закладу спрямували зусилля на розширення та вдосконалення організації фізкультурно-оздоровчої роботи , на створення предметно-ігрового середовища та покращення психологічного комфорту для перебування дітей в ДНЗ. Враховувалися вікові та індивідуальні особливості кожної дитини під час підготовки та проведення навчальних занять та виховних заходів.

         Робота педагогічного колективу була спрямована на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично налаштованої особистості; на максимальне охоплення дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг; на виховання патріотичних почуттів у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку та на виконання завдань V  етапу роботи (корекційно- аналітинго)  над обласною науково-методичною проблемою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

         Педагогічний колектив в своїй роботі використовує інноваційні технології(Т.О. Піроженко «Мовленнєве зростання дошкільника») при розв’язанні проблеми мовленнєвого та креативного розвитку дошкільнят.

         Результатом творчої  діяльності педагогів є хороша підготовка дітей до школи та подальшого життя, а також популярність та високий рейтинг дитячого садка серед батьків.  Хороші результати показали такі педагоги: Мороз Н.Г., Бузила В.Р.,  Лисяк А.Г., Біла М.А.

          Дошкільний заклад брав активну участь у районних конкурсах: «Веселі старти», «На кращий методичний кабінет».

         З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів, спрямовуючи освітній процес на виконання основних завдань, адміністрацією було сплановано та проведено впродовж навчального року різноманітні форми методичної роботи, а саме: засідання педагогічної ради, участь педагогів у відвідуванні методичних об’єднань району та дошкільного навчального закладу, колективні перегляди занять та режимних моментів, консультації. Як результат проведених заходів було виготовлено дидактичні ігри, інформаційні матеріали на допомогу педагогам та батькам.

         У травні 2019 року була проведена діагностика рівня знань, умінь та навичок згідно з розділами програми.  За результатами обстеження виділені групи дітей, які можуть застосовувати свої знання на практиці, працюють творчо.   

         ДНЗ готовий до нового навчального року, групи укомплектовані повністю, планування ведеться за традиційною формою.

         У 2019-2020  навчальному році педагогічний колектив буде керуватися такими державними документами:

·       «Закон України про дошкільну освіту»;

·       Програма розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля»(нова редакція 2017 рік);

·       «Радість творчості.»

·       «Впевнений старт» (нова редакція);

За основу беремо пріоритетні завдання листа міністерства освіти

      На 2019-2020 навчальний рік педагогічним колективом  поставлено такі завдання:

1. Розпочати роботу над V етапом  обласної науково – методичної проблеми «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства».

2. Патріотичне виховання дітей шляхом  формування почуттів національної приналежності у дітей дошкільного віку.

      3. Забезпечення наступності в реалізації завдань духовного, патріотичного, трудового виховання у партнерській взаємодії між ДНЗ, родиною та школою.

      4.Виховання інтересу до особистих відкриттів через дослідницьку діяльність та пошуки нових ефективних шляхів морального виховання.

      5.Продовжувати роботу по охопленню дітей дошкільною освітою та надання їм якісних освітніх послуг